تاریخچه

نشریه "تحقیقات علوم چوب و کاغذ ایران"  از سال 1375 در قالب مجموعه مقاله‌ها ارائه و منتشر شد. این نشریه از سال 1386 با مجوز صادر شده به شماره 3/227 مورخ 1386/01/19 توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، به عنوان یک نشریه علمی توسط مؤسسه تحقیقات جنگلها و مراتع کشور، منتشر شد. 

این نشریه به صورت  به‌صورت فصلنامه منتشر می شود. دسترسی به مقالات نشریه آزاد (رایگان) بوده و استفاده از مقالات برای کلیه نویسندگان و کاربران با ذکر منبع بلامانع است.

نشریه "تحقیقات علوم چوب و کاغذ ایران"،  آخرین یافته‌ها و نتایج تحقیقات انجام‌شده در زمینه علوم صنایع چوب (شامل شناسایی، اصلاح و حفاظت، خواص فیزیکی و مکانیکی، تولید محصولات جدید، فراورده های مرکب چوبی شیمی چوب، خمیر کاغذ و ...) را در قالب مقالات علمی مورد بررسی قرار می‌دهد. 

مقالاتی که برای چاپ در این نشریه پذیرش می‌شوند، نباید حاوی اطلاعاتی باشند که قبلاً در مجله دیگری منتشر شده باشد. همچنین، مقالات نباید همزمان به هیچ مجله دیگری برای انتشار ارسال شده باشند. به‌علاوه، مقالات تهیه شده بر اساس داده‌های محدود و مختصر مورد پذیرش قرار نخواهند گرفت. تمام مقالات در دو مرحله توسط اعضای هیئت تحریریه و داوران واجد شرایط به طور دقیق ارزیابی خواهند شد. مقالات ارائه شده به مجله باید معیارهای مورد نظر مجله را برآورده ساخته و کاملاً منطبق با راهنمای نویسندگان تهیه شده باشند. نشریه در رد یا قبول، و ویرایش و اصلاح مقالات آزاد می‌باشد. 

 

سیاست‌های مالی

هزینه‌های پردازش مقاله

مبلغ 1.000.000 ریال (معادل یکصد هزار تومان) پس از انجام داوری  و مبلغ 1.500.000 ریال (معادل یکصد پنجاه هزار تومان) پس از آماده سازی نهایی مقاله و قبل از انتشار رسمی آن اخذ می شود.

 

هزینه اشتراک

نشریه "تحقیقات علوم چوب و کاغذ ایران" به‌عنوان یک نشریه الکترونیکی با دسترسی آزاد منتشر می‌شود، بنابراین همه مقالات بلافاصله پس از بررسی فرآیند و پذیرش بدون هزینه برای خواندن، توزیع و/یا استفاده مجدد به صورت آنلاین در دسترس هستند.

 

سیاست‌های دسترسی باز

دسترسی به تمامی مقالات این نشریه آزاد و رایگان است و مقالات بلافاصله پس از انتشار در وبسایت نشریه قابل دسترس خواهند بود. نشریه "تحقیقات علوم چوب و کاغذ ایران" تحت شرایط و معیارهای مجوزCreative Commons Attribution License 4.0 International (CC-BY 4.0) منتشر می‌شود. در این نشریه و تحت مجوز دسترسی آزاد، نویسندگان تمامی حقوق از جمله حق چاپ (کپی رایت) محتوای خود را حفظ می‌کنند، اما به کاربران اجازه می‌دهند تا در صورت استناد صحیح به نویسندگان و نشریه، محتوا را بارگیری، استفاده مجدد، چاپ مجدد، تغییر، توزیع و/یا کپی کنند.

قانون کپی رایت: تحت مجوز دسترسی آزاد نشریه به نگارندگان مقالات اجازه می‌دهد که حق چاپ و حقوق انتشار را بدون محدودیت حفظ نمایند. اما به هر کسی اجازه می‌دهند محتوای مقاله را بارگیری،  استفاده مجدد،  چاپ مجدد و کپی کند به شرط آن که نویسندگان اصلی و منبع به درستی ذکر شوند.

 

   


سیاست‌های اخلاق در نشر
 

نشریه "تحقیقات علوم چوب و کاغذ ایران" پیرو کمیته اخلاق نشر(COPE)  است و مطابق با قوانین اخلاقی با بالاترین استانداردهای اخلاقی مطابقت دارد.


برنامه زمان‌بندی انتشار

نشریه "تحقیقات علوم چوب و کاغذ ایران" به‌صورت فصلنامه منتشر می‌شود و 4 شماره را در سال منتشر می‌کند. تمامی مقالات منتشر شده از ابتدا تا کنون در وب سایت اختصاصی (https://ijwpr.areeo.ac.ir) در دسترس خواهند بود.


آدرس تماس

نشریه تحقیقات علوم چوب و کاغذ ایران

ناشر: موسسه تحقیقات جنگلها و مراتع کشور

وبسایت نشریه: https://ijwpr.areeo.ac.ir

ایمیل نشریه: ijwpr@areeo.ac.ir

ایمیل مدیر مسئول: aalizadeh1340@yahoo.com

ایمیل سردبیر: latibari.aj@gmail.com

ایمیل مدیر اجراییgolbabaei.f@gmail.com